âdempervan.com
Kitap: Boks 101

Kitap: Boks 101

Boks 101

Boks 101 adlı kitabın görseli.

Boks 101 adlı bu mütevazi kitap, boks hakkında ele alarak yayınladığımız içeriklerden ortaya çıkmıştır. Düzenli olarak yayınladığımız içeriklerin, belli nitelikte muhtevaya ulaşmış olması, kitap olarak yayımlamamıza temel hazırlamıştır. Alınan yayımlama kararından sonra ise KDY (Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık) ile anlaşma sağlanarak kitap satışa çıkarılmıştır.

Ülkemizde boksa dair ilginin artması ve antrenörlük kavramının değer kazanması kitabımızı daha anlamlı kılmaktadır. Bu minvalde Boks 101, okurlarına ve ilgililerine yönelik temel bilgiler sunan bir metindir.

Boks 101 kitabının en önemli yanı, boksa dair bilgilerin derli toplu şekilde bütünleştirilmiş olmasıdır. Hatta bir el kitabı niteliğinde ortaya konmuş olmasıdır.

Kitap hazırlanırken akademik ve teorik bilginin yanı sıra pratik bilgi de önemsenmiştir. Hem akademik literatürden kaynakçalar gösterilerek hem de yazarın kendi eğitimi ile şekillenen antrenörlük hayatında edindiği tecrübelerin merkezinde ele alınmış bir çalışmadır. 

Boksun tarihi, temel boks eğitimi ve antrenman ilkeleri ekseninde hazırlanan bu kitapla boksa dair genel bir perspektif kazanarak boks branşını daha yakından tanımış olacaksınız.

İlk Yayın

Boks 101 adlı kitabın ön kapak ve arka kapak görseli.

İlk kitap çalışmamız olması hasebiyle elbette küçük/büyük eksiklikler ayrıca sehven ortaya çıkan hatalar olmuştur. Bahsi geçen eksiklikleri ve hataları, kitabı okurken ve/veya okuduktan sonra anlayışla karşılayacağınızı temenni ediyoruz.

Boks 101’i yayınlama niyetimiz boksa ve antrenörlüğe dair ufak da olsa bir iz bırakma isteğimizden ötürüdür. Bilgiyi paylaşarak artırmanın değerine ve tutkuyla yapılan her işte en iyisini yapmaya çalışmanın önemine inanıyoruz. Çünkü yaptığı işi en iyi şekilde yapanların zaten en iyisi olduğu düşüncesindeyiz.

Boksa dair merakınızı gidermek ve önyargılarınızı kırmak için en kısa zamanda Boks 101‘i okumanızı tavsiye ederiz. Attığımız bu ilk adımla birlikte spora, sağlığa ve antrenmana yönelik başka kitap vb. yayınlar yapmak düşüncesindeyiz.

Bu çalışmayı sürdürdüğümüzdeki aynı heyecan ve özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Sizlerin de destekleri sayesinde gerek sayfamız üzerinden gerek bu tarz çalışmalarımızla içeriklerimizi üretmeye devam edeceğiz.

Boks 101 kitabını satın almayı, okumayı ve yapıcı eleştirilerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Şimdiden keyifli ve verimli okumalar diliyoruz. 🙂