İkinci Yıl Raporu: adempervan.com İçin Bir Yıl Nasıl Geçti?
İkinci Yıl Raporu: adempervan.com İçin Bir Yıl Nasıl Geçti?

İkinci Yıl Raporu: adempervan.com İçin Bir Yıl Nasıl Geçti?

İkinci Yıl Raporu: adempervan.com

İkinci yıl raporu: adempervan.com sunulmadan önce geride kalan bir yılda neler yaşandı biraz bahsetmek isteriz. Sporun salt sadece antrenman yapmak ve kas kütlesini artırmak ile ilişkili olmadığını düşünüyoruz. Bu bağlamda bizler de, içeriklerimiz ve sosyal medya paylaşımlarımızla spora dair kültürel farkındalık yaratma gayretindeyiz. 

İlk aldığımız karardan itibaren haftada bir içerik yayınlamak amacıyla bu yola çıkmıştık. Fakat buraya kadar geçen süreçte gördük ki daha fazla içerik üretmişiz.

Edindiğimiz bilgi ve deneyimlerimizin ortaya çıkardığı heyecanla Türkiye’de alanında ilk ve tek olma özelliği taşıyan Boks 101 adlı bir de kitap yayınladık.

Geldiğimiz bu aşamanın ve ürettiklerimizin niteliği açısından destek veren herkese sevgilerimizi ve sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umuyoruz ki gelecek günlerde daha da güzel ve nitelikli işler ortaya çıkaracağız. 

Sevgili okurlarımız ve bizi sosyal medya aracılığıyla takip eden değerli takipçilerimiz, birazdan bloğumuzun ikinci yıl raporu karşınızda olacak. Bu sebeple biz çok mutluyuz aynı zamanda çok heyecanlıyız. Heyecanımızı içeriklerimizi üretirken ve yayına hazır hale gelen içerikler için “yayımla” sekmesine tıklarken de yaşadık. 

Öncelikle raporu detaylı şekilde ele almadan önce süreç ile ilgili özel teşekkürlerimizi yerine ulaştırmak isteriz. Tabii ki ilk teşekkürümüzün de siz değerli okurlarımıza olduğunu belirtmek isteriz. Bizler araştırdık, okuduk, yazdık ve yayınladık. Sizler bu yayınlara/içeriklerimize ilgi göstermeseydiniz biz bu kadar üretken ol(a)mayacaktık.

Sonraki teşekkürümüz ise, sayfamızda yayınlamak üzere yazı isteğimizi kırmayıp, bir içerik dahi olsa bizlere ileten tüm yazarlar arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Değerli okurlarımız, biz başta spor kültürüne dair içerikler üretmeyi çok seviyoruz. Bunun için özverili şekilde çalışarak spora dair birden fazla kategoride içerik yayınladık. 

İlerleyen zamanlarda da faydalı içerikler ve paylaşımlar ile karşınızda olmak için aynı heyecan ve özveri ile çalışıp, üretmeye devam edeceğiz. 

Önce kendimiz adına özgün içeriklerimizin devamını, sonrasında ise sizin de sayfamızda keyifli vakitler geçirmenizi diliyoruz. 

Kategori İstatistikleri

İkinci yıl raporu: adempervan.com ile ilgili istatistik görseli.

İkinci yılın ilk yazısını yayınladığımız 19 Mayıs 2021 itibariyle sekiz (8) kategoride sayfamızda içerik ürettik. Geride bıraktığımız bir önceki yılda aldığımız karar ile Spor Yönetimi kategorisini açmış bulunduk. Bu bağlamda 28 Mayıs 2021 tarihinde düzenli yayın yapmak üzere de ilk içeriğimizi paylaşmış olduk. 

İlerleyen günlerde Boks 101 kategorisi özelindeki içeriklerin genel hatlarıyla yayınlanmış ve kitap olarak çıkarılmıştır. Bu sebeple yeni bir kategori olarak CrossFit 101 açılmış oldu. Bu kategorimizdeki ilk içeriğimizi ise 3 Aralık 2021 tarihinde paylaşmış olduk.

Genel olarak ikinci yılımızda ise, %22.7 ile en yüksek yüzdeye sahip olan Spor kategorisi en çok yayın yaptığımız kategori olmuştur. %12.5 yüzdesi ile en çok yayın yaptığımız kategori sıralamasında ikinci olarak Antrenman Bilimi ve Biyografi birlikte yer almaktadır.

Beslenme kategorisi ise %11.4 yüzdesi ile üçüncü sırada gelmektedir. Devamında ise %10.2 ile Sağlık ve İneleme, %8 ile Spor Yönetimi%5.7 ile Boks 101, %4.5 ile CrossFit 101 ve son olarak ise %2.3 yüzdesi ile Yemek Tarifleri kategorisi sıralamayı tamamlamaktadır.

  • Bunlardan ayrı olarak #21 adı altında açtığımız kategoride ise “Spor Bloğu Olarak adempervan.com” ve “İkinci Yıl Raporu” içerik olarak yer almaktadır. 

Bir yıllık süre içerisinde sayfamızda yer verdiğimiz 10 (+1) kategoride toplam 90 adet içerik yayınlanmıştır.

Yeni yılda ise, eğitim temalı içerikler ile sporun daha farklı bakış açılarına yönelik bir kategori açmayı planlamaktayız. 

İçerik İstatistikleri

İkinci yıl raporu: adempervan.com ile ilgili içerik görseli.

İkinci yılın ilk içeriğinden son içeriğine kadar yayınladıklarımız muhteviyat bakımından da belli bir istatistiğe sahip olmuştur. Geçen yıla nazaran içeriklerimiz daha genel hatlarıyla ele alınırken, bu sene detaylı şekilde ele alınmıştır. 

Geçen yıl toplam içerik sayımız 98 adet iken bu sene ise 90 adettir. Ancak içerik sayısı olarak daha düşük bir skalaya sahip olmamıza rağmen sayfa sayısı ve kelime sayısı olarak daha yüksek bir skalaya ulaştık.

Toplamda bir yıllık süre zarfında 246 sayfa döküman çıkmıştır. Bu sayfalar ise 55,447 kelime sayısına ve 424,841 de karakter sayısına sahiptir.

Geçen yıldan farklı olarak 11 sayfa dökümana ulaşılmıştır. Kullanılan kelimelerin sayısı ise geçen yıldan farklı olarak 4,757 daha fazladır. Kullanılan karakter sayısı olarak aradaki fark ise 38,437’dir.

İkinci yıl raporu: adempervan.com üzerinden çıkan kitap görseli.

Geçen yıl boks konularını temelden ve sıralı şekilde ele alarak özel bir çalışmanın içerisine girmiştik. Ülkemizde boks, çok revaçta olan bir spor branşıdır. Uzun yıllar birçok organizasyonda ülkemizin temsil edilmesine ayrıca sedanter bireylerin ilgi duymasına rağmen akademik anlamda bir kaynak bulunmamaktadır. (En azından bizlerin literatür taramasında bulunamamıştır.)

Bu bağlamda konuyla ilgili gerekli planlamaları yaptık ve harekete geçtik. Ardından kitap haline getirilerek 2021 yılı içerisinde Boks 101 adıyla KDY (Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık) ile basılmıştır.

Kitap, konusu itibari ile her zaman geliştirilmeye devam edecektir. Boks ile ilgili alanında ilk olması açısından bu çalışmamızın öncü niteliğinde olduğunu düşünüyoruz. Genelde spor, özelde boks adına kültürel ve akademik anlamda bu vb. çalışmaları literatüre kazandırmaya devam edebilmemiz dileğiyle.

NO:21 BOXING ST. Kapandı!

İstanbul’un birçok yaşanmışlığına şahit olmuş, ismi duyulunca insana ayrı bir huzur veren ilçesi Üsküdar’da hizmet verdiğimiz NO:21 BOXING ST. bazı nedenlerden dolayı kapanmak durumunda kaldı. Konuyla ilgili detaylara girmeyeceğiz. Ancak elimizde olmayan bazı haklı sebeplerden kaynaklı olduğunu ifade edebiliriz.

NO:21 BOXING ST.‘de multidisipliner olmak üzere hazırladığımız birçok antrenman programlarına eşlik eden birbirinden farklı kişilere hizmet verdik. Aynı zamanda teori ile pratiği birlikte bir araya getirerek çeşitli faaliyetlere de ev sahipliği yaptık. Bu kez ev sahipliği yapamasak da aynı heyecan ile aynı çalışmalarımızı devam ettireceğimizden emin olabilirsiniz. (Uzaktan Eğitimi: AP21 gibi.)

2019 Kasım ayından 2022 Nisan ayına kadar geçen sürede birbirinden farklı anılar biriktirdik. Aynı zamanda bir o kadar değerli tecrübe ve deneyim sahibi olduk. NO:21 BOXING ST. çatısı altında edindiğimiz vizyon ve misyon ile aynı şekilde faaliyetlerde bulunmaya engel hiçbir sebebimiz bulunmamaktadır.

Bu anlamda merak ettiğiniz konular hakkında instagram veya pervanadem@gmail.com adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Spor ile ilgili olduğu gibi yrdımcı olabileceğimiz daha birçok konu hakkında da bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir